•   Wtorek, 7 lutego 2023
Koła łańcuchowe

Wprowadzenie o rysunkach technicznych w obróbce skrawaniem Produkcja

Rysunki techniczne (i proces rysowania) są sposobem przekazywania informacji pomiędzy inżynierami i producentami. Rysunki techniczne zazwyczaj uzupełniają cyfrowe pliki CAD w celu dostarczenia dodatkowych informacji. Rysunki techniczne używają znormalizowanego języka i symboli. To sprawia, że zrozumienie rysunków jest proste i prawie nie ma możliwości osobistego wyjaśnienia.

Ten artykuł przedstawia podstawy rysunków technicznych, czym są rysunki techniczne, dlaczego są potrzebne, jak tworzyć rysunki i jakie elementy powinny być zawarte w rysunkach standardowych.

Co to jest Is A Drawianie?

Rysunki techniczne pomagają zdefiniować i zilustrować konkretne wymagania mechaniczne i procesy. Są to rysunki inżynierskie dedykowane do celów mechanicznych.

Te rysunki techniczne pomagają przekazać problemy i rozwiązania napotykane przez inżynierów mechaników. Rysunki te mogą stać się integralną częścią projektu i pomóc zdefiniować pracę, która musi być wykonana. Pomagają komunikować złożone procesy i struktury w jasny i zwięzły sposób.

W przeciwieństwie do rysunków artystycznych, rysunki inżynierskie muszą być bardzo jasne i prawie jednoznaczne. Różne osoby nie powinny interpretować rysunków w różny sposób, ale powinny skupić się na przekazywaniu informacji w prosty sposób. Eliminuje to ryzyko przeinaczenia tego, co rysunek próbuje wyjaśnić i zapewnia, że wszyscy pracujący nad projektem mają jasne zrozumienie potrzeb i oczekiwań.

W dziedzinie prototypowania i produkcji, zazwyczaj mamy do czynienia z pewnymi podtypami rysunków technicznych, zwanych rysunkami inżynierskimi, które zawierają informacje takie jak wymagania dotyczące materiałów i kompletacji, informacje o części oraz (co najważniejsze) widoki 2D i 3D części. Kąt posiada wymiary i tolerancje.

Dlaczego Do We NPotrzeba Techniczne Drysunki techniczne?

Po pierwsze, rysunek techniczny weryfikuje treść zawartą w pliku CAD, zapewniając w ten sposób producenta, że produkuje to, czego potrzebuje. Idealne połączenie pomiędzy rysunkami CAD i inżynierskimi pokazuje, że w projekcie nie ma błędów. Kiedy część jest już gotowa, rysunek może być użyty jako odniesienie podczas procesu kontroli.

Po drugie, rysunki techniczne mogą dostarczyć wielu innych informacji, które nie są zawarte w pliku CAD. Informacje przekazywane za pomocą rysunków technicznych mogą obejmować:

  • Tolerancje dla określonych funkcji
  • Wymagania dotyczące obróbki powierzchni dla określonych powierzchni
  • Wymagania materiałowe dla określonych komponentów
  • Gwint wewnętrzny lub zewnętrzny

Po trzecie, rysunki techniczne mogą odgrywać rolę prawną. Są one częścią zamówienia zakupu, a zatem częścią umowy: jeśli producent nie dostarczy części zgodnie ze specyfikacją, klient może wykorzystać rysunki techniczne jako dowód nieukończonego projektu. Z drugiej strony, tak długo, jak rysunki techniczne są przestrzegane, producent może być chroniony przed odpowiedzialnością.

Po czwarte, dodatkowo, producenci zazwyczaj wolą otrzymywać rysunki techniczne wraz z plikami cyfrowymi, ponieważ mogą szybko ocenić różne aspekty części, takie jak geometria, rozmiar i potencjalny koszt części.

Wreszcie, rysunki techniczne są jedynym sposobem przekazywania instrukcji inżynierskich na świecie: nie ma dwuznaczności, nie ma zamieszania i nie ma czynników, które mogą zagrozić powodzeniu projektu.

Jak To Make DRYSUNKI?

Rysunki inżynierskie mogą być tworzone tradycyjnymi metodami, takimi jak długopis i papier, ale częściej są one tworzone za pomocą oprogramowania CAD (projektowanie wspomagane komputerowo).

dlaczego? Ponieważ większość systemów CNC używanych przez maszyny może odczytywać informacje bezpośrednio z plików i generować odpowiednie programy cięcia. Rysunki odręczne tylko dodadzą wiele pracy ręcznej inżynierowi produkcji.

Dlatego tak naprawdę mamy tylko jeden wybór. Każdy inżynier powinien korzystać z oprogramowania CAD (computer-aided design), ponieważ ma ono wiele zalet.

Oczywiście, można używać CAD do tworzenia rysunków inżynierskich od podstaw. Jednak łatwiejszą opcją jest stworzenie najpierw modelu 3D i na jego podstawie stworzenie grafiki, ponieważ program potrafi wygenerować widok w zaledwie kilka kliknięć. Jedyne, co musisz zrobić, to dodać wymiary. Posiadając model można również w łatwy sposób aktualizować rysunek do poprawek.

Elementy Of Standardowy Drawings

Podczas przygotowywania rysunków technicznych do obróbki CNC, niektóre specyficzne funkcje mogą wymagać dodania. Należą do nich:

Materiał

Użyte materiały są ważną częścią całego projektu. Rysunki techniczne muszą wyraźnie wskazywać materiały użyte w każdej części projektu.

Geometria

Geometria obejmuje użycie precyzyjnych równań matematycznych i grafiki do wygenerowania dokładnego kształtu obiektów użytych w projekcie. Pomoże to wyjaśnić, jak różne obiekty są widziane z różnych perspektyw i czy można je odpowiednio połączyć. Wykorzystanie wielu widoków pomaga przekształcić jednowymiarowy rysunek inżynierski w przejrzysty i kompleksowy plan.

Dymiary

Wymiary użyte na rysunku pomogą zobrazować wymiary każdego użytego obiektu. Pomaga to zapewnić skalę dla projektu i zapewnia, że wszyscy rozumieją, jak wygląda każdy element.

Do rysunków mechanicznych mogą być również dołączone notatki i treści związane z rysunkiem. To może pomóc zapewnić, że każdy, kto czyta rysunki w pełni rozumie intencje tego projektu mechanicznego.

Tolerancja Flub Szczególne obszarys

Obróbka CNC różni się od innych procesów produkcyjnych, ponieważ do obróbki jednej części można użyć wielu maszyn. Na przykład, obróbka może rozpocząć się od obróbki zgrubnej, a następnie frezowania czołowego w celu uzyskania szczegółowych cech. Dlatego inżynierowie mogą określić różne tolerancje dla różnych obszarów części i używać drobniejszych narzędzi skrawających do wolniejszej obróbki obszarów krytycznych.

Otwór Cykończenie

Otwory, w tym cechy takie jak pogłębienia, są powszechnymi cechami obróbki CNC i są zwykle zaznaczone w częściowych widokach.

Gwint Symiana gwintu

Ponieważ gwinty mają standardowe rozmiary, pomocne jest przypisanie odpowiedniego rozmiaru gwintu do każdego z nich zamiast rozmiaru w milimetrach.

SANS Machining ma wiele lat bogatego doświadczenia i jest dobry w małych partiach i wielu odmianach niestandardowych przetwarzania części. Prosimy o przesłanie rysunku w celu uzyskania bezpłatnej wyceny.

Zobacz również