•   Wtorek, 7 lutego 2023
Koła łańcuchowe

Ulepszona metoda cienkościennych części do obróbki CNC

Obecnie, ciągły rozwój technologii aplikacji komputerowych i coraz ostrzejsza konkurencja rynkowa znacznie promują rozwój technologii obróbki CNC dla części cienkościennych. W ostatnich latach badania techniczne nad tego typu procesami stopniowo przechodzą od tradycyjnych empirycznych poszukiwań do badań naukowych. Z aspektów mocowania części, metody cięcia i trasy przetwarzania, czynniki, które wpływają na proces obróbki CNC części cienkościennych są szczegółowo analizowane, a następnie metody poprawy procesu produkcji są proponowane w oparciu o te czynniki.

Czynniki wpływające

Cienkościenne części mają zaletę lekkości, ale nie są bardzo mocne w użyciu. Problem polega na tym, że ich struktura jest bardziej skomplikowana. Podczas przetwarzania, z powodu niewykwalifikowanej technologii lub innych powodów, łatwo jest zdeformować lub uszkodzić z powodu niewłaściwej obsługi. Aby poprawić dokładność części, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej i szczegółowej analizy czynników, które mogą wpłynąć na dokładność procesu obróbki, a także znalezienie sposobów na poprawę procesu. Czynniki, które wpływają na proces obróbki CNC, można z grubsza podzielić na: dokładność obrabiarki, wytrzymałość obrabiarki, trasę procesu, metodę i ścieżkę cięcia oraz odkształcenia spowodowane mocowaniem. Więcej na: http://lancuchyrolkowe.eu

1. Metoda mocowania części

Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest wybranie prawidłowej i rozsądnej metody mocowania w celu poprawy dokładności procesu operacji CNC. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej i szczegółowej analizy danych, aby dowiedzieć się, położenie niektórych części części, które są łatwo zdeformowane z powodu siły zewnętrznej. W przypadku większości urządzeń mocujących do przetwarzania można również stosować profesjonalne oprzyrządowanie, takie jak pierścienie konstrukcyjne. W związku z tym konieczne jest również wyjaśnienie, że w normalnych warunkach osiowe mocowanie można zastąpić kierunkiem promieniowym, a bardziej powszechnie stosowane metody poprawy są używane do radzenia sobie z pozycjami, w których części są łatwo odkształcane. Jeśli chcesz poprawić dokładność części, możesz również poprawić wytrzymałość części. Obecnie powszechnie stosowaną metodą na ten problem jest zwiększenie grubości ścianki. Ale to również przynosi nowe problemy, takie jak sposób radzenia sobie z pustymi miejscami. W tym czasie może być wypełniony parafiną, oczywiście, może być również obsługiwany za pomocą kalafonii. Metoda ta jest podobna do starożytnej "metody traconego wosku" używanej do produkcji brązu. Po zakończeniu, wszystkie wylane materiały muszą zostać oczyszczone.

2. Cybór Of Aałącznik

Duża liczba rzeczywistych testów pokazuje, że jeśli system struktury obrabiarki i dane narzędzia mogą być zasadniczo określone, siła cięcia będzie również pod wpływem wielu czynników, co ostatecznie doprowadzi do deformacji przetworzonego artykułu. Ale wśród tych czynników, kąt cięcia narzędzia jest najbardziej wpływowy. Jeśli przednie i tylne kąty narzędzia mogą być używane prawidłowo, deformacja może być skutecznie zmniejszona w dużym stopniu, a jednocześnie jest to również korzystne dla zmniejszenia stopnia uszkodzenia tarcia. W procesie przetwarzania siła cięcia otrzymana w kierunku osiowym i promieniowym jest określona głównie przez kąt arkusza. W przypadku niektórych słabszych części kąt wejścia powinien być w tym czasie jak najbardziej zbliżony do 90°. Dlatego podczas przetwarzania różnych przedmiotów, problem kąta nie jest stały, ale powinien być analizowany zgodnie z rzeczywistą sytuacją.

3. Droga Ai Path Of Knife

Nierozsądne metody i drogi cięcia mogą również powodować odkształcenia obrabianych części. Jeśli to zostanie poprawione, głównym problemem jest skupienie się na dokładności. W obecnych metodach wielokrotnego skrawania istnieją dwie metody, które mogą nie tylko poprawić wydajność, ale także szybciej zakończyć obróbkę zgrubną i nie są podatne na odkształcenia. Są to jednorazowe i stopniowe metody obróbki zgrubnej. Wspólnym punktem jest śledzenie śladów wysokiej linii i ścieżki narzędzia, która jest równa ilości przetwarzania. Jednak w porównaniu z tradycyjną metodą działania, ze względu na skośny kąt obróbki ma wielkie wady, jest również łatwe do spowodowania uszkodzenia i deformacji części, więc gdy narzędzie porusza się równolegle wzdłuż linii konturu z kierunkiem osi x lub y, może być Łatwo wyeliminować zanieczyszczenia dołączone do powierzchni artykułu, co znacznie poprawia dokładność i może skutecznie chronić narzędzie podczas cięcia, zmniejszyć niepotrzebne zużycie, przedłużyć żywotność i poprawić jakość przetwarzania.

4. Przetwarzanie Route

Dla każdego przedsiębiorstwa przetwórczego, po wprowadzeniu zaawansowanego sprzętu, konieczne jest ciągłe debugowanie, aby poprawić poziom technologii przetwarzania, ale dla deformacji cienkościennych części, konieczne jest również znalezienie przyczyny, a jednocześnie zbadanie podstawowego prawa jego deformacji. Aby przeprowadzić szczegółowe badania i analizę tych problemów, dla większości profesjonalistów, konieczne jest również opracowanie rozsądnej trasy przetwarzania. Jednak w tym procesie, jeśli problemy z deformacją występują z powodu nieracjonalnych procedur i procesów, konieczne jest znalezienie właściwego rozwiązania, a także opanowanie jego praw. Można również zauważyć na podstawie ogólnego procesu przetwarzania, że siła i specyfikacje części są różne, więc części przenoszące siłę muszą zostać zmienione. W tym samym czasie, metoda kontaktu z komponentami musi być kompleksowo rozważona, aby uniknąć wibracji podczas przetwarzania, co doprowadzi do Deformed.

Proces Ioprawa Metoda

Na wczesnym etapie projektowania procesu, większość profesjonalnych technologii wysokiej symulacji jest przyjęta, a rzeczywisty system procesowy musi być symulowany, a najbardziej odpowiednia metoda poprawy znajduje się poprzez kontakt z charakterystyką systemu. Podstawowa zawartość technologii obróbki CNC obejmuje geometrię i symulację fizyczną. Geometria jest głównie do obserwacji i wykrywania problemów w obrabiarkach, narzędziach, przedmiotach obrabianych i innych elementach zgodnie z rzeczywistymi warunkami narzędzi. Symulacja fizyczna ma na celu stworzenie modelu procesu. Służy do analizy wartości błędu w ramach koncepcji mikro. Biorąc cięcie jako przykład, podczas ustawiania ścieżki narzędzia, należy najpierw rozważyć, czy przedmiot obrabiany jest zdeformowany, czy nie. Jeśli deformacja występuje podczas przetwarzania, jest to wystarczający dowód na to, że istnieje problem z procesem. Obecnie większość cienkościennych części jest lekka, ale ich siła nie zmieniła się znacząco. Dlatego obecny ogólny trend rozwoju części cienkościennych jest lekki, ale ze względu na niską wagę łatwo jest doprowadzić do niewystarczającej wytrzymałości. Jednak zbyt wysoka wytrzymałość może łatwo doprowadzić do szybkiego zużycia sprzętu CNC i zwiększenia kosztów operacyjnych. Dlatego też istnieje duża sprzeczność. Jeśli chcesz, aby części cieńsze i lżejsze, trudności w przetwarzaniu jest również zwiększenie. Ta seria problemów wymaga od operatora, aby rozważyć problem ścieżki podczas przetwarzania, uważnie obserwować różne sytuacje napotkane przez przedmiot obrabiany podczas przetwarzania i poczynić przygotowania do dostosowania ścieżki w dowolnym momencie zgodnie z rzeczywistą sytuacją, aby zapewnić, że narzędzie jest zawsze Wszystko może normalnie pracować w ustawionym torze, i starają się uniknąć błędu ścieżki, co spowoduje nieprawidłową sytuację przetworzonego produktu. Ponadto, modyfikacja i kompensacja ścieżki narzędzia może również znacznie zmniejszyć wartość błędu spowodowanego przez deformację i odbicie części. Gdy przedmiot obrabiany jest zamocowany lub jest cięty, prędkość cięcia i kąt wpłyną na stan przetworzonego artykułu. Z perspektywy cięcia, problem ten musi być kontrolowany zgodnie z naukowymi i rozsądnymi metodami. W tym samym czasie można również przyjąć inne metody. Wykonaj na nim operacje pomocnicze. Na przykład, odpowiednio zwiększając przednie i tylne kąty frezów, można skutecznie kontrolować prędkość cięcia i tarcie między frezami.

Wnioski

Obecnie postęp technologii obróbki skrawaniem jest dość szybki, co również odegrało ogromną rolę w promowaniu szybkiego rozwoju przemysłu obróbki CNC. Jest on również stosowany w głównych gałęziach przemysłu przetwórczego, takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, produkcja maszyn itp. Obecnie wymagania ludzi dotyczące obróbki CNC cienkościennych części stale rosną, wymagając od nich lepszej jakości niż wcześniej, aby zaspokoić potrzeby obecnego nowoczesnego przemysłu maszynowego. W przypadku procesu obróbki CNC części cienkościennych istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na jakość procesu obróbki, takich jak mocowanie części, kąt cięcia, metoda i ścieżka cięcia oraz droga przetwarzania. Dlatego też, jako profesjonaliści, musicie opanować te czynniki. W tym samym czasie musisz również zrozumieć metody poprawy technologii przetwarzania, aby promować stały rozwój branży.

Zobacz również