•   Wtorek, 7 lutego 2023
Koła łańcuchowe

Wprowadzenie i zalety frezów do gwintów

Frezy do gwintów mają wiele zalet, które są bardziej korzystne niż gwintowniki drutowe. Frezy do gwintów są ponad dziesięć razy szybsze niż gwintowniki drutu i mają wysoką precyzję.

Chropowatość powierzchni jest dobra, a to samo skoki mogą być używane do przetwarzania dużych i małych otworów z nożem. Wiercenie, frezowanie i fazowanie są tworzone w jednym czasie. Po złamaniu, nie zostanie wyjęty jak kran drutu, a opór obrabiarki jest również mały.

Wprowadzenie Frez do gwintów:

Tradycyjne metody przetwarzania wątku są głównie do korzystania z narzędzi do toczenia wątku, aby włączyć wątki lub użyć kranów, matryc do ręcznego stukania i klamry. Wraz z rozwojem technologii przetwarzania sterowania numerycznego, zwłaszcza pojawienie się trzy-osiowego powiązania system przetwarzania sterowania numerycznego, bardziej zaawansowana metoda przetwarzania wątku- gwintu numerycznego frezowania kontroli może być zrealizowana. W porównaniu z tradycyjnymi metodami obróbki gwintów, frezowanie gwintów ma duże zalety w dokładności przetwarzania i wydajności przetwarzania, i nie jest ograniczony przez strukturę wątku i obrotu wątku podczas przetwarzania. Na przykład, frez do gwintów może przetwarzać wiele różnych kierunków obrotu. Gwinty wewnętrzne i zewnętrzne. Dla wątku, który nie pozwala na przejściowe klamry lub podcięcie struktury, trudno jest przetwarzać za pomocą tradycyjnych metod toczenia lub kranów i matryc, ale jest to bardzo łatwe do osiągnięcia za pomocą frezowania CNC. Ponadto trwałość frezów do gwintów jest ponad dziesięciokrotnie, a nawet kilkudziesięciokrotnie większa niż kranów, a w procesie frezowania CNC nici, regulacja średnicy gwintu jest niezwykle wygodna, co jest trudne do osiągnięcia za pomocą gwintowników i matryc.

Frezowanie gwintu Obróbka Klasyfikacja

Maszyna Cwarga Typ:

Zacisk maszynowy z pojedynczym zębem: Struktura mechaniczna jest podobna do gwintowanego narzędzia do toczenia. Ostrze jest połączone z narzędziem tokarskim i jest tylko jeden ząb przetwarzania gwintu. Narzędzie może przetwarzać tylko jeden ząb na jeden ruch spiralny, a odpowiedni skok jest zmniejszony w kierunku osi Z. Wydajność jest niższa niż w przypadku frezów do gwintów z zaciskiem wielozębnym.

Wielozębny zacisk maszynowy: Na ostrzu znajduje się wiele zębów do przetwarzania gwintów. Narzędzie obraca się o jedno koło, a skok odpowiedniej liczby zębów może być zmniejszony na osi Z, aby przetwarzać wiele zębów gwintu z wysokim efektem przetwarzania.

Integralny Typ:

Typ integralny: Na krawędzi tnącej znajduje się również wiele zębów do przetwarzania gwintów. Jest to frez do gwintów o stałym skoku. Frez wykonany jest z pełnego węglika, który ma dobrą sztywność i może mieć wyższą prędkość cięcia i prędkość posuwu. Ma szeroki zakres przetwarzania i strukturę. Kompaktowy, zdolny do przetwarzania gwintów wewnętrznych o małej i średniej średnicy. Ale jego cena jest droższa.

Frezowanie TGwint Obróbka Charakterystyka

1. Stabilność

Podczas obróbki materiałów trudnych do obróbki, takich jak stopy tytanu, stopy wysokotemperaturowe i materiały o wysokiej twardości, gwintowniki są często skręcane lub nawet łamane w częściach z powodu zbyt dużej siły skrawania. W przypadku obróbki materiałów o długich wiórach, gdy usuwanie wiórów nie przebiega gładko, wióry owijają się wokół kranu lub blokują otwór, często powodując zapadnięcie się lub złamanie kranu w części. Wyjmowanie złamanego kranu jest czasochłonne i pracochłonne i może spowodować uszkodzenie części. Aby rozwiązać ten problem, możemy użyć frezów do gwintów. Ponieważ frez do gwintów wcina się w materiał stopniowo, siła skrawania, którą generuje jest niewielka, a narzędzie rzadko pęka. Nawet w przypadku złamania narzędzia, ponieważ średnica frezu jest znacznie mniejsza niż średnica gwintowanego otworu, złamana część może być łatwo usunięta z części bez uszkodzenia części.

2 Wysoka precyzja

Ponieważ frezowanie gwintów odbywa się za pomocą szybkiej rotacji narzędzia i interpolacji wrzeciona, wygodnie jest przetwarzać wątki wewnętrzne i usuwać wióry. Frezowanie gwintów należy do cięcia łamiącego wióry, a wióry są krótkie i małe. Ponadto średnica narzędzia do obróbki jest większa niż średnica gwintu, aby uniknąć linii rotacyjnej utworzonej przez odwrócenie kranu (w przypadku wysokich wymagań dotyczących uszczelnienia, nie jest to dozwolone). Ponieważ nie ma w ogóle linii obrotowej do przetwarzania oryginalnego frezu, a kranu nie można uniknąć. Zjawisko lepkich wiórów nie jest łatwe do utworzenia. Dla stosunkowo miękkich materiałów, chip sticking jest podatny na występowanie podczas przetwarzania, ale nici wymagają niskiej mocy maszyny. Ponieważ frezowanie gwintów jest chip-łamanie cięcia, narzędzia są w lokalnym kontakcie, siła cięcia jest mała, a złamanie narzędzia kranu jest łatwe do obsługi.

3.Wysoka wydajność

Wysoka wydajność przetwarzania. Wiemy, że w przypadku obróbki gwintów w dużych ilościach, bardzo trudno jest poprawić wydajność przetwarzania ze względu na stosunkowo niski limit prędkości skrawania kranu i odwrotne wycofanie po obróbce gwintu. Jednakże, jeśli używamy frezu do gwintów, nie tylko jego własna prędkość frezowania jest bardzo wysoka, ale jego konstrukcja multi-slot zwiększa liczbę krawędzi tnących, tak że prędkość posuwu może być łatwo zwiększona, co może znacznie zwiększyć wydajność przetwarzania. W przetwarzaniu długich wątków, możemy również wybrać ostrze z dłuższym ostrzem, aby zmniejszyć osiową odległość posuwu (równoważną skróceniu wątku), aby jeszcze bardziej poprawić wydajność przetwarzania.

4. Dobre wykończenie

Podczas obróbki z kranu, jest dość trudne do uzyskania dobrego wykończenia powierzchni i dokładności wątku ze względu na wpływ niższej prędkości skrawania i trudne łamanie wiórów. Jednak dla frezowania gwintów nic nie stanowi problemu! Duża prędkość skrawania i mała siła skrawania sprawiają, że powierzchnia skrawania jest bardzo gładka; drobne wióry mogą być łatwo wypłukane z przedmiotu obrabianego przez chłodziwo bez zarysowania obrabianej powierzchni. W przypadku detali o wyższych wymaganiach dotyczących dokładności gwintu, ponieważ frezy do gwintów polegają na interpolacji helikalnej w celu zapewnienia dokładności, wystarczy dostosować program, aby łatwo uzyskać wymagane gwinty o wysokiej precyzji. Ta cecha ma absolutną przewagę w precyzyjnej obróbce gwintów.

5 Niski koszt

Frez do gwintów jest elastyczny w użyciu i może być stosowany do różnych warunków pracy. Na przykład: możemy użyć tego samego frezu do gwintów do obróbki gwintów lewych lub prawych, możemy obrabiać zarówno gwinty zewnętrzne jak i wewnętrzne. Wszystko to wymaga jedynie dostosowania procedury interpolacji. Używając gwintowników do obróbki, jeśli na części znajduje się wiele gwintowanych otworów o różnych średnicach, ale o tym samym skoku, wymagane są gwintowniki o różnych średnicach.

Wymaga to nie tylko dużej ilości gwintowników, ale również wymaga dużo czasu na zmianę narzędzia. Jeśli używany jest frez do gwintów, ponieważ jest on przetwarzany przez interpolację spiralną, konieczna jest tylko zmiana programu obróbki, aby zakończyć przetwarzanie gwintów wszystkich średnic, co znacznie oszczędza koszty narzędzi i czas wymiany narzędzi.

Aby zapewnić dokładność gwintu, podczas obróbki różnych materiałów za pomocą gwintowników należy stosować różne rodzaje gwintowników. Przy zastosowaniu frezów do gwintów nie ma takich ograniczeń. Ten sam frez do gwintów może obrabiać większość materiałów i uzyskiwać bardzo precyzyjne gwinty. Może to również znacznie obniżyć koszty narzędzi.

Gdy obróbka gwintu wymaga blisko dna otworu nieprzelotowego, trudno będzie uzyskać kompletny gwint na dnie, jeśli stosuje się gwintowanie. Możliwe jest, że narzędzie podczas gwintowania zatrzymuje się na dnie i przygotowuje się do cofnięcia, co może spowodować pęknięcie gwintownika. Tego problemu można uniknąć stosując frez do gwintów - frez do gwintów jest mniejszy od otworu i nie musi być cofany i chowany, a kształt gwintu pozostaje nienaruszony na końcówce narzędzia. W ten sposób możemy uzyskać pełną i dokładną głębokość gwintu! W niektórych procesach przetwarzania, frezowanie gwintów może pomóc nam rozwiązać wiele problemów.

Na przykład: W obróbce gwintów dużych, nieokrągłych części, wymagane jest złożone mocowanie i wyważanie, aby uniknąć wibracji, jeśli są one przetwarzane na tokarce. W tym czasie może być przetwarzany na centrum obróbczym, części nie poruszają się, a frez do gwintów obraca się, aby uniknąć problemów z równowagą. Na przykład, podczas przetwarzania przerywanych wątków, wpływ wibracji ma duży wpływ na ostrze i łatwo jest produkować pęknięcia. Zastosowanie frezów do gwintów, ponieważ frez jest stopniowo wcinany w nieciągłość materiału, dzięki czemu unika się dużych uderzeń, a żywotność frezu jest przedłużona.

Zobacz również